RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wypadek w kopalni Wujek: "Tam było za dużo ludzi"

Autor: Publikacja: Wtorek, 6 października (17:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pod ziemią było za dużo ludzi. To kolejne ustalenia komisji badającej przyczyny katastrofy w kopalni "Wujek-Ruch Śląsk". Nadal nie wiadomo jednak najważniejszego - co doprowadziło do eksplozji metanu. Komisja badająca przyczyny wypadku dziś miała swoje posiedzenie. Kolejne będzie za miesiąc.

W katastrofie zginęło 20 górników. 12 wybuchający metan zabił na dole, 8 kolejnych zmarło w szpitalu. 22 ciężko poparzonych nadal jest pod opieką lekarzy.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: