RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wspólne ambasady w czasach kryzysu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ambasady Polski, Czech, Słowacji i Węgier w jednym staną domu - w Mongolii czy Urugwaju. Taki pomysł, z uwagi na światowy kryzys, forsują dyplomaci ze środkowej Europy - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Tabliczki z napisem "Ambasada Grupy Wyszehradzkiej" mają zawisnąć na budynkach dyplomatycznych w środkowej Azji, krajach Czarnej Afryki i Ameryki Południowej. Może też powstaną wspólne konsulaty wydające wizy w poradzieckich krajach WNP - usłyszała gazeta w polskim MSZ.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: ambasada

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: