RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocławskie polowanie na rzadkie monety

Publikacja: Piątek, 28 sierpnia (10:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Długie kolejki ustawiły się przed oddziałami Narodowego Banku Polskiego we Wrocławiu. Kolekcjonerzy monet polują na kolejne okazy z serii "Wrzesień 1939". Za niektóre z nich trzeba słono zapłacić...

Srebrną dziesięciozłotówkę można kupić za 58 złotych. Dużo droższa jest złota dwusetka, poświęcona Warszawie, która kosztuje ponad 1800 złotych. W ogonku ustawili się i pasjonaci, którzy gromadzą monety w ramach hobby, ale i ci, którzy w ten sposób chcą zainwestować. Z wrocławskimi kolekcjonerami i nie tylko rozmawiała reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Posłuchaj jej relacji:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: