RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Wykopano niewybuch i ewakuowano osiedle

Publikacja: Piątek, 28 kwietnia (15:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

1000 osób ewakuowano z wrocławskiego osiedla Popowice. Wszystko to z powodu niewybuchu z czasów II wojny światowej. Bombę odkopali pracownicy firmy telekomunikacyjnej, a z osiedla niewypał wywieźli saperzy. Wszyscy mogą już wracać do domów.

Pracownicy firmy telekomunikacyjnej podczas prac ziemnych natrafili na około półtonową bombę z czasów II wojny światowej. Natychmiast zamknięto ulicę oraz ewakuowano uczniów z pobliskiego gimnazjum i mieszkańców bloku sąsiadującego z miejscem zdarzenia - powiedział kom. Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji. Akcja saperów już się zakończyła.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: