RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Uzbrojoną bombę udało się bezpiecznie usunąć

Publikacja: Czwartek, 14 lutego (11:58) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Saperzy wywieźli już na poligon pocisk, który mógł się stać przyczyną tragedii w centrum Wrocławia. Z budynku Poczty Głównej i sąsiadującego z nią biurowca musiano ewakuować ponad 500 osób. W okolicy zamknięto także ruch drogowy. A wszystko przez półtoratonową uzbrojoną bombę z czasów II Wojny Światowej.

Bomba jest uzbrojona, ma zapalniki, istniało więc realne zagrożenie - powiedział RMF FM jeden z saperów. Sprowadzony został specjalny dźwig, przy użyciu którego bomba została wyjęta z wykopu. Saperzy zdetonują ją na pobliskim poligonie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: