RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wpadka amerykańskiej armii

Publikacja: Sobota, 6 stycznia (19:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańska armia przeprasza za wysyłanie powołań zabitym lub rannym żołnierzom. Przeprosiny trafiły do rodzin 75 poległych i 200 ciężko rannych wojskowych.

„Oficerowie armii osobiście kontaktują się z krewnymi żołnierzy” – ogłosiło dowództwo sił zbrojnych USA, przepraszając rodziny żołnierzy za niefortunną wpadkę. W komunikacie podano również, że komputerowe bazy danych, na podstawie których wysyła się powołania do wojska, są obecnie szczegółowo sprawdzane w celu uniknięcia podobnych sytuacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: