Wojciech Kowalewski będzie nowym bramkarzem Arki Gdynia. Były reprezentant Polski uzgodnił warunki kontraktu z zespołem ekstraklasy. Ostatnio grał w lidze rosyjskiej, był zawodnikiem Sibiru Nowosybirsk.

Kowalewski ma grać w Arce przez półtora roku. Jak twierdzą władze klubu z Gdyni będzie pierwszym bramkarzem zespołu. Dla Kowalewskiego to powrót na polskie boiska. Opuścił je w 2002 roku, kiedy to przeniósł się z Legii Warszawa do Szachtara Donieck. Potem został zawodnikiem Spartaka Moskwa, gdzie grał do 2007 roku.

Rok później wrócił do Polski - rozegrał dziesięć spotkań w barwach Korony Kielce. Po tej krótkiej przygodzie przeniósł się do Grecji, gdzie grał w Iraklisie Saloniki. Ostatnio występował w lidze rosyjskiej w barwach Sibiru Nowosybirsk. W reprezentacji Polski rozegrał 11 spotkań.

Arka już w piątek rozpoczyna przygotowania do wiosennej rundy spotkań ekstraklasy. Oprócz Kowalewskiego na zajęciach treningowych powinni pojawić się także peruwiański napastnik Douglas Junior Ross oraz brazylijski pomocnik Marcelo Sarvas, który odszedł z Polonii Warszawa.