Związki zawodowe chcą zmusić władze miejskie i rząd do podpisania nowych umów w miejsce wygasłych z końcem roku. „Tymczasem - jak głosi komunikat komitetu
koordynacyjnego związków pracowników transportu miejskiego - pensje tracą swą siłę nabywczą, a obecny rząd nie potrafi wymyślić lepszego sposobu niż poprzedni, tj. prywatyzacji".