To pierwsze tak poważne zmniejszenie włoskiej obecności w Iraku. Poprzedzi ją zapowiedziany jeszcze na styczeń powrót 300 żołnierzy.
Po czerwcowej redukcji w Iraku zostanie około 1500 żołnierzy i karabinierów.
Minister obrony dodał że Włochy, które mają czwarty co do wielkości kontyngent, zamierzają całkowicie zakończyć swą misję w tym kraju do końca roku.