RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włosi wycofują się z Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do czerwca Włochy wycofają niemal połowę swoich żołnierzy stacjonujących w Iraku. Do domu wróci aż 1000 z 2600 wojskowych. Decyzję ogłosił dzisiaj minister obrony, Antonio Martino.

To pierwsze tak poważne zmniejszenie włoskiej obecności w Iraku. Poprzedzi ją zapowiedziany jeszcze na styczeń powrót 300 żołnierzy.

Po czerwcowej redukcji w Iraku zostanie około 1500 żołnierzy i karabinierów.

Minister obrony dodał że Włochy, które mają czwarty co do wielkości kontyngent, zamierzają całkowicie zakończyć swą misję w tym kraju do końca roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: