RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włochy: Zawiódł system, kierowcy nie muszą płacić mandatów

Publikacja: Niedziela, 1 lutego (12:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po skandalu z komputerowym systemem sterowania światłami ulicznymi, dziesiątki tysięcy Włochów może ubiegać się o zwrot zapłaconych mandatów. W śledztwie w tej sprawie podejrzanych jest ponad sto osób, w tym 60 oficerów policji.

System został tak ustawiony, by o kilka sekund wcześniej przełączał światła w sygnalizatorach z pomarańczowych na czerwone. Kierowcy byli masowo karani za łamanie przepisów. Władze miast zrobiły sobie z mandatów dodatkowe źródło finansowania, policjanci wystawiający kary zyskali sowite premie. Sprawa wyszła na jaw, gdy inspektorzy sprawdzili statystyki - w niektórych miastach liczba wykroczeń zwiększyła się aż 60-krotnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Włochy mandat

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: