RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włochy: Nie poszli na mszę, więc zostali ukarani

Publikacja: Sobota, 31 stycznia (09:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Strażnicy miejscy z Neapolu otrzymali oficjalną naganę od swego przełożonego za to, że nie przyszli na mszę świętą w uroczystość św. Sebastiana, ich patrona. Dowódca straży miejskiej w stolicy Kampanii określił nieobecność wielu funkcjonariuszy na mszy jako "afront dla społeczeństwa i munduru, który noszą".

Zapowiedział, że nagana zostanie wpisana do akt. Mundur to coś więcej niż tylko zwykłe ciemne ubranie, to zobowiązanie do szanowania społeczeństwa i służby na jego rzecz. Strażnicy powinni za swój obowiązek uznać przyjście na mszę - oświadczył dowódca, tłumacząc swą decyzję.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: