RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włochy: Były minister zdrowia oskarżony o korupcję

Publikacja: Czwartek, 18 stycznia (21:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Girolamo Sirchia, były szef włoskiego resortu zdrowia, został oskarżony o przyjęcie 6 tys. dolarów od amerykańskiej firmy medycznej i sprzeniewierzenie 100 tysięcy franków szwajcarskich i 30 tysięcy euro.

Sirchia stał na czele resortu zdrowia w latach 2001-2003. Zasłynął jako autor bardzo restrykcyjnej ustawy o zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych.

Został zdymisjonowany przez premiera Berlusconiego w ramach przetasowań w rządzie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: