Punkty apteczne, zagrożone likwidacją po ogłoszeniu przez Ministerstwo Zdrowia nowej listy leków, na razie ratują się zapasami. Nowa lista leków weszła w życie 14 października.

Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie-wyjaśnia właścicielka i kierownik punktu aptecznego w Płużnicy w Kujawsko-Pomorskiem-Koryna Borońska

Będziemy walczyć o swoje miejsca pracy - zapowiadają właściciele punktów aptecznych i technicy farmaceutyczni. Spotkali się dziś w Strykowie pod Łodzią, żeby wypracować kontrstanowisko do ministerialnego.

Właścicielka punktu aptecznego - Mariola Bolewska

Właściciele punktów aptecznych i pracujący u nich technicy farmaceutyczni zawiązali Izbę Gospodarczą. To ma sprawić, że ministerstwo będzie musiało liczyć się z głosem środowiska.

Członek zarządu Izby Gospodarczej - Jacek Kołakowski

Apel do wicepremiera Waldemara Pawlaka wystosowali właściciele punktów aptecznych, w związku z drastycznie zmniejszającą się dostępnością leków dla pacjentów na terenach wiejskich. Zdaniem techników farmaceutycznych, to podstawowy problem, po ustaleniu przez Ministerstwo Zdrowia listy leków, które mogą być sprzedawane w punktach aptecznych.

Posłuchaj mojej rozmowy z wiceprezesem Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych - Dominikiem Żyro