RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Właściciele lasów zarobią miliony

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Miliony złotych będą otrzymywać co roku właściciele lasów, jeśli wejdzie w życie projekt ustawy przygotowany przez ministerstwo ochrony środowiska. Zarabiać będą na handlu prawami do emisji dwutlenku węgla.

Według „Rzeczpospolitej”, najwięcej zyska spółka Lasy Państwowe - może zarobić nawet po 100 milionów złotych rocznie. Po co takie prawo? Od 2008 roku sygnatariusze tak zwanego protokołu z Kioto, w tym Polska, będą rozliczani ze zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Polska ciągle wytwarza mniej gazów, niż wynika to z wyznaczonych limitów. Te niewykorzystane ilości możemy odsprzedawać innym krajom.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: