RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wkrótce nawet 30 mocarstw nuklearnych?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Być może nawet 30 krajów może już niedługo mieć technologie, które pozwolą im produkować broń nuklearną – ostrzega Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej.

Zdaniem szefa Agencji, Mohammeda ElBaradei, coraz więcej krajów chce się w ten sposób „zaasekurować”. W związku z tym wezwał do skuteczniejszej kontroli międzynarodowej, by zapobiec rozprzestrzenianiu się tego typu broni.

Do klubu atomowego, czyli państw oficjalnie posiadających broń jądrową, należą USA, Wielka Brytania, Chiny, Rosja i Francja. Są to kraje-członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Broń jądrową posiadają też Pakistan i Indie, a także prawdopodobnie Izrael. Przypomnijmy, że tydzień temu swoją pierwsza próbę nuklearną przeprowadziła Korea Północna.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: