RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wisła: 130 osób z objawami zatrucia

Publikacja: Poniedziałek, 25 września (16:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do masowego zatrucia doszło najprawdopodobniej w Wiśle – objawy stwierdzono u 130 osób, przebywających w dwóch ośrodkach wczasowych. Zagrożonych zatruciem jest także około 550 innych osób.

Chorzy zaczęli się skarżyć na dolegliwości już po powrocie z Wisły. Nie wiadomo, co było przyczyną choroby. W obu ośrodkach trwa inspekcja sanitarna – sanepid pobrał m.in. próbki żywności i wody. Wyniki badań będą znane pod koniec tygodnia.

Półtora tygodnia temu podobne zdarzenie miało miejsce w pobliskim Ustroniu. Wówczas objawy zatrucia pokarmowego wystąpiły u 139 kuracjuszy przebywających w kilku ośrodkach sanatoryjnych. Chorzy mieli biegunkę i wymioty. Choroba ustępowała jednak po upływie doby.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: