RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wilki z Polski witane w Niemczech z otwartymi ramionami

Publikacja: Czwartek, 5 lutego (14:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski wilk w Niemczech. Coraz więcej drapieżników opuszcza nasz kraj i przenosi się na zachód. Tam witane są z otwartymi ramionami i otaczane specjalna opieką. Dlaczego tak się dzieje?

Każdy nowy ślad pozostawiony w Brandenburgii przez wilki jest powodem do radości. Drapieżników tych nie było bowiem na wschodzie Niemiec przez całe sto lat. Wyginęły wskutek polowań i industrializacji. Od połowy lat 90. wilki regularnie przenoszą się z Polski na Łużyce.

Z całej populacji tych zwierząt w Niemczech, szacowanej na 50 osobników, aż 30 żyje przy granicy z Polską. Dlatego władze otaczają je szczególną opieką i wypłacają rekompensatę za poczynione przez mnie szkody. Okazuje się więc, że nie taki wilk straszny, jak go malują.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: