RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wierzchowice: Rozbudowa magazynu gazu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Podziemny Magazyn Gazu w Wierzchowicach na Dolnym Śląsku zostanie rozbudowany – postanowili marszałek i wojewoda dolnośląski oraz przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Inwestycja będzie kosztować około 500 milionów złotych.

Inwestycja ma na celu m.in. zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz zapewnienie handlowych zapasów gazu.

Według władz województwa, rozbudowa magazynu Wierzchowice - jednego z siedmiu w Polsce - ma też istotne znaczenie dla rozwoju regionu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: