Lód blokuje przepływ Warty powyżej Sieradza w Łódzkiem i 7 kilometrów za Gorzowem Wielkopolskim. Ze Szczecina płynie już lodołamacz, który skruszy lody pod Gorzowem. To dobra decyzja. Trzeba usunąć zator jeszcze przed kolejnym atakiem zimy - mówi szefowa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Beata Grzonka.
Kolejny atak mrozu nadejdzie w czwartek, a w święta niebezpieczna odwilż. Wielkopolskie grunty nie oddały jeszcze wody po jesiennych deszczach. Śnieg spłynie wprost do Warty.