W placówce na Ursynowie badanie na obecność HIV można wykonać bezpłatnie. Od wczoraj wydłużono w niej godziny pracy, ponieważ chętnych na badania jest o połowę więcej niż dotychczas. Bywa, że ludzie czekają poza wejściem do przychodni. Przed sprawą Simona M. zdarzało się, że to lekarze czekali na pacjentów- mówi jedna z pielęgniarek.
Mimo większej liczby osób, które zgłaszają się na badania, nie stwierdzono dotąd wzrostu liczby nosicieli wirusa HIV.