RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej osób w kolejce do badań HIV

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Warszawie coraz więcej osób chce przebadać się na obecność wirusa HIV. To efekt zatrzymania i aresztowania Kameruńczyka Simona Mola, który świadomie zarażał kobiety wirusem.

W placówce na Ursynowie badanie na obecność HIV można wykonać bezpłatnie. Od wczoraj wydłużono w niej godziny pracy, ponieważ chętnych na badania jest o połowę więcej niż dotychczas. Bywa, że ludzie czekają poza wejściem do przychodni. Przed sprawą Simona M. zdarzało się, że to lekarze czekali na pacjentów- mówi jedna z pielęgniarek.

Mimo większej liczby osób, które zgłaszają się na badania, nie stwierdzono dotąd wzrostu liczby nosicieli wirusa HIV.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: