RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej brytyjskich żołnierzy w Afganistanie

Publikacja: Poniedziałek, 10 lipca (18:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wielka Brytania wysyła dodatkowo 900 żołnierzy do Afganistanu. Wzmocnienie sił to reakcja na ostatnie ataki talibów na wojska koalicji zwłaszcza w południowej części Afganistanu. Teraz w prowincji Helmand będzie stacjonować w sumie 4,5 tysiąca brytyjskich wojskowych.

Według źródeł w ministerstwie obrony, pierwsi żołnierze wyruszą z Cypru w ciągu kilku najbliższych dni. W ciągu ostatnich czterech tygodni brytyjski kontyngent stracił w walkach z talibami sześciu żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: