RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Weneckie policjantki nie chcą butów na wysokich obcasach

Publikacja: Czwartek, 11 października (12:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policjantki z Wenecji protestują. Nie chcą chodzić w butach na wysokich obcasach, które dostały wraz z nowymi mundurami, pisze dziennik "Corriere della Sera". Funkcjonariuszki przedstawiły sprawę związkom zawodowym.

Kobiety twierdzą, że czarne czółenka są bardzo eleganckie, ale trudno chodzić na 5-centymetrowym obcasie kilka godzin, a zwłaszcza gonić złodziei. Ponadto policjantki twierdzą, że buty są niewygodne gdyż zrobiono je z wyjątkowo twardej skóry.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: