RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

We Francji lepiej jeździć zgodnie z przepisami

Publikacja: Wtorek, 28 lipca (09:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ostrzeżenie dla Polaków wybierających się samochodem do Francji! Wyjątkowo surowe kary grożą tam za przekraczanie prędkości. Może się nawet skończyć więzieniem, zawieszeniem prawa jazdy i grzywną sięgającą czterech tysięcy euro.

Drastyczne kary dotyczą kierowców, którzy po raz drugi przyłapani zostaną we Francji na przekroczeniu dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę. Najwyższą kara jest 3-miesięczne wiezienie, 3750 euro grzywny oraz zawieszenie prawa jazdy na okres, który ustalą sędziowie.

Jednakże nawet za niewielkie przekroczenie prędkości na autostradzie grożą już mandaty w wysokości do 135 euro. Lepiej płacić zresztą mandaty na miejscu, w przeciwnym razie ich wysokość wzrasta aż trzykrotnie, a w przypadku cudzoziemców policja ma prawo okresowo skonfiskować samochód, żeby upewnić się, że pieniądze zostaną naprawdę wpłacone.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: