Przy grobie papieża Polacy zbierają się w każdy czwartek. Tym razem spotkają się przy krypcie, dokładnie w 10 miesięcy od śmierci Karola Wojtyły, by połączyć się w bólu z rodzinami ofiar śląskiej tragedii i pomodlić się za tych, którzy zginęli pod gruzami hali.
Na porannej mszy będzie kilkudziesięciu polskich księży z Watykanu, przyjdą polscy studenci i Polacy mieszkający w Wiecznym Mieście.