RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Waszyngton nałożył na Iran nowe sankcje

Publikacja: Czwartek, 25 października (16:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Waszyngton nakłada nowe sankcje na Iran za działalność nuklearną i terrorystyczną. Obejmą one Korpus Strażników Rewolucji, elitarną jednostkę Al-Kuds, ministerstwo obrony w Teheranie, a także ponad 20 irańskich firm, banków i osób prywatnych.

Oznacza to, że żaden Amerykanin ani prywatna organizacja nie może przeprowadzać transakcji finansowych z tymi osobami ani jednostkami - mówiła w swoim wystąpieniu szefowa amerykańskiej dyplomacji Condoleezza Rice.

Stany Zjednoczone chcą, żeby Iran natychmiast przerwał swój program nuklearny, którego celem, według Waszyngtonu, jest wyprodukowanie bomby atomowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: