RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wałbrzych: Koniec protestu głodowego

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec protestu głodowego byłych górników z Wałbrzycha. Mężczyźni trafili do szpitala z powodu osłabienia i odwodnienia organizmu. Organizatorzy strajku mówią, że z powodów humanitarnych taka forma protestu nie będzie kontynuowana.

Byli górnicy domagają się przyznania im rent specjalnych, ponieważ po zamknięciu wałbrzyskich kopalń stracili prawo do pobierania rent, a nie nabyli uprawnień do górniczych emerytów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: