W niedzielę raczej nie polecamy wyjść w wyższe partie gór - zwłaszcza tym osobom niedoświadczonym. Mniej doświadczeni ludzie, którzy nie mają odpowiedniego obuwia, odpowiedniego ekwipunku nie powinni się wybierać w tych warunkach - mówi reporterowi RMF FM Grzegorz Bargiel:
Już teraz w górach powyżej górnej granicy lasu panują warunki typowo zimowe. Szlaki znajdują się pod twardym i zmrożonym śniegiem i w większości są nieprzetarte. Orientację w terenie utrudnia niski pułap chmur. Szlaki w dolnej części Tatr również są mocno oblodzone. Na szczęście obecnie nie ma zagrożenia lawinowego.