RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W sezonie letnim brakuje krwi

Autor: Publikacja: Wtorek, 27 maja (15:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Codziennie w kraju zużywa się około 1500 litrów krwi i jak podają statystyki PCK, ratują one prawie tyle samo ludzkich istnień. Niestety, w Bydgoszczy jest coraz mniej krwi - alarmują lekarze.

Już teraz pielęgniarki w stacji krwiodawstwa pracują w weekendy i popołudniami, żeby zapewnić ciągłość poboru i obsłużyć wszystkich, którzy zdecydują się krew oddać. Tacy, póki co, jeszcze są...

Żeby oddać krew trzeba być zdrowym i pełnoletnim. W Bydgoszczy na dawców czeka zespół Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Markwarta. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15 (w czwartki do 17.30) i w soboty w godz. 8-12.

Tagi: szpitale

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: