RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Vivat academia, vivat profesores!

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wrocławscy studenci śpiewająco zaczynają rok akademicki. Na rynku siły ośmiu połączonych chórów wyśpiewają: "Gaudeamus igitur" - czyli "Radujmy się więc". To hymn studencki wykonywany wyłącznie w czasie uroczystości akademickich.

Pogoda niestety studentom nie sprzyja - najpierw lało jak z cebra, potem zaświeciło słońce, a następnie znowu zaczęło zbierać się na deszcz. Ale chórzystom aura nie przeszkadza... Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Barbary Zielińskiej:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: