W ten weekend lato będzie w odwrocie. Już od dzisiejszego popołudnia słupki rtęci na termometrach zaczną spadać w dół i taka tendencja ma się utrzymywać przez całą sobotę i niedzielę. Poprawa dopiero w następnym tygodniu.

Co gorsze pogoda zaskoczyła kompletnie wszystkich, którzy wpatrzeni w kalendarz oczekiwali słonecznego weekendu. Średnia temperatura w kraju nie przekroczy 15/16 st. a to nie koniec przykrych niespodzianek, lepiej nie rozstawać się z parasolem, bo z prognoz wynika, że będzie okazaja aby zmoknąć.

We Wrocławskim Rynku moda raczej jesienna, dominują kurtki i ciepłe swetry a tylko od czasu do czasu przemyka ktoś, komu nie straszne niskie temperatury

Nad Polską będą się ścierały dwa układy baryczne - wyjaśnia Wojciech Majik z Biura Prognoz Cumulus - głęboki układ niżowy przesuwający się Bałtykiem i układ znad zachodniej Europy. Lepiej przygotować kurtki i to te ciepłe - dodaje Majik.

Nie ma jednak co tracić nadzieji, do jesieni pozostało jeszcze trochę czasu. Od przyszłego tygodnia ocieplenie i temperatury sięgające 25 st.

Nie mamy szczęścia do weekendów - usłyszałem w Biurze Prognoz Cumulus. W tym nie będzie lepiej - posłuchaj pełnej prognozy