Czy zdążyliście się już dzisiaj uśmiechnąć? Obchodzimy bowiem bardzo radosne święto - Światowy Dzień Uśmiechu. Nasza radiowa ekipa śle Wam jeden z bardziej promiennych uśmiechów. Zachęcamy Was - zróbcie to samo. Wyciągnijcie telefony i zróbcie uśmiechniętą słit focię! Wrzućcie ja potem na nasz profil na Facebooku. Poniżej znajdziecie link. Przy okazji możecie nas polubić!

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. I tak już od 16 lat! Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi. Została ona stworzona w 1963 roku.

Od dawna wiadomo, że śmiech to zdrowie - w ciągu ostatnich lat rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Naukowcy od lat badają, że śmiech jest niezwykle pomocny w radzeniu sobie ze stresem. Ponadto udowodniono, że śmianie się (zwłaszcza na głos) wzmacnia układ odpornościowy i - oczywiście - poprawia nastrój. Wszystko za sprawą tego, że śmiech stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Co ciekawe, istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy!


A jaki jest Wasz uśmiech? Chętnie to zobaczymy! Zdjęcia wrzućcie na nasz profil na Facebooku.