Pentagon ogłosił przedłużenie o 4 miesiące pobytu w Afganistanie około 3500 żołnierzy z 10. Dywizji Górskiej należącej do wojsk lądowych. Wzrost zaangażowania wojskowego w Afganistanie wiąże się z zeszłoroczną ofensywą talibów i odzyskiwaniem przez nich wielu terytoriów kraju. Tereny graniczne między Afganistanem a Pakistanem ponownie stały się bezpiecznym schronieniem dla Al-Kaidy.
W piątek, w trakcie posiedzenia w Brukseli Rady Północnoatlantyckiej, sekretarz stanu USA Condoleezza Rice ma rozmawiać z ministrami spraw zagranicznych państw NATO o sytuacji w Afganistanie.