RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Zamieszki przed szczytem G20

Autor: Publikacja: Czwartek, 24 września (21:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańska policja użyła gazu przeciwko demonstrantom w Pittsburgu, gdzie rozpoczyna się szczyt G20. Jak dowiedział się korespondent RMF FM Paweł Żuchowski, do zamieszek doszło w czasie marszu pod nazwą „Powstanie ludowe”, na który nie wydano pozwolenia. Nie wiadomo, czy ktoś został ranny.

Protestujący zgromadzili się w dzielnicy leżącej na północny wschód od centrum miasta. Ulicami chcieli dojść do głównego budynku obrad szczytu G20. Gdy ruszyli, do akcji wkroczyli policjanci.

W czwartek w mieście odbyło się kilka demonstracji – protestowali m.in. mnisi z Birmy oraz organizacje humanitarne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: