RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: W maju wzrosło bezrobocie

Publikacja: Piątek, 5 czerwca (14:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

9,4 procent wyniosła w maju stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych – podał amerykański Departament Pracy. Oznacza to wzrost o pół punktu procentowego w porównaniu z kwietniem. W maju liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadła o 345 tysięcy, podczas gdy w kwietniu spadła ona o 504 tysiące po korekcie.

Analitycy, ankietowani przez agencję Bloomberg, spodziewali się w maju stopy bezrobocia w Stanach Zjednoczonych na poziomie 9,2 procenta i spadku liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 520 tysięcy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: