RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA stworzą bazę DNA podejrzanych

Publikacja: Środa, 7 lutego (11:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

USA chcą tworzyć bank DNA osób zatrzymywanych przez policję i FBI. Trafiałyby do niego także próbki nielegalnych imigrantów. Ma to zwiększać bezpieczeństwo, ale i - jak zwracają uwagę eksperci - może być poważnym naruszeniem prywatności.

Zgodnie z nowymi przepisami pobieranie próbek DNA ma być taką samą rutyną, jak pobieranie odcisków palców. Pozwoli to na rozszerzenie bazy danych, ale jak zwracają uwagę eksperci może być naruszeniem prywatności, gdyż w DNA zawartych jest znacznie więcej informacji na temat danej osoby.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: