Miejscowe media donoszą, że 14-latek postrzelił dwóch nauczycieli i dwóch uczniów. Według burmistrza Cleveland stan postrzelonych dzieci jest dobry. Frank Jackson dodał, że w gorszym stanie znajdują się osoby dorosłe.
Zaalarmowana o strzelaninie policja zablokowała chłopca w jednym z pomieszczeń budynku. Nie wiadomo, czy uzbrojony 14-latek popełnił samobójstwo, czy też został zastrzelony przez funkcjonariuszy.
Jak donosi CNN, przyczyną tragedii mogła być decyzja dyrekcji szkoły o zawieszeniu nastolatka w prawa ucznia. Policja nie potwierdziła tych informacji.