USA: Strzelanina podczas nabożeństwa. Zginął pastor
Publikacja: Niedziela, 8 marca (18:59)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Strzelanina w amerykańskim kościele. W niedzielę w czasie nabożeństwa w Maryville w stanie Illinois zastrzelony został pastor. Napastnik na oczach wiernych podszedł do ołtarza, po czym otworzył ogień do 40-letniego pastora Kościoła baptystycznego. Później wyjął nóż i ranił siebie. Dwóch uczestników nabożeństwa, którzy próbowali go zatrzymać, w trakcie szarpaniny również otrzymało ciosy nożem.
Trzech mężczyzn - w tym sprawcę - przewieziono do szpitala uniwersyteckiego w pobliskim Saint Louis w stanie Missouri. Stan napastnika nie jest znany. Nie wiadomo również, jakie kierowały nim motywy.
Maryville leży około 30 kilometrów na północny wschód od Saint Louis.