RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Fabryka Winchesterów zamknięta

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od dziś w amerykańskim stanie Connecticut Winchestery będzie można oglądać tylko w westernach - po 140 latach działalności swe podwoje zamyka fabryka produkująca słynne strzelby.

To była jedna z pierwszych fabryk broni. Nie bez powodu Winchestery nazwano „bronią, która podbiła zachód”. Wiele osób, nawet młodych miało Winchestery, polowało z nimi. To była dobra broń za przystępną cenę, wiele osób było na nią stać - z łezką w oku mówi wiceszef fabryki, Darren Leung.

Na znane na całym świecie z amerykańskich westernów strzelby we współczesnych czasach popyt jednak spadł, stąd też decyzja o zamknięciu fabryki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: