RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA będą mieć 300 mln mieszkańców

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W najbliższy wtorek liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych przekroczy 300 milionów - wynika z oficjalnych prognoz statystyków. Specjaliści przyznają jednak, że bardzo trudno będzie określić, kto zostanie 300-milionowym obywatelem. Czy będzie to urodzone tego dnia dziecko czy może imigrant, przybywający do USA.

W 1915 roku liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy przekroczyła sto milionów - wzrosła do dwustu milionów w 1967 r. USA liczyć będą czterysta milionów obywateli około 2043 roku - wynika z prognoz amerykańskich demografów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: