RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: 100 osób zatruło się czadem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 100 osób zatruło się tlenkiem węgla w północno-zachodnich rejonach USA, próbując ogrzewać i oświetlać swoje domy przenośnymi generatorami spalinowymi. 14 osób zmarło.

Kilkadziesiąt osób przewieziono do szpitali z objawami niedotlenienia. Do tragedii doszło po przejściu w ub. tygodniu najgwałtowniejszej od 10 lat burzy śnieżnej z wiatrem, którego szybkość dochodziła do 182 km/godz. Nawałnica zerwała w wielu miejscach sieć energetyczną pozbawiając dopływu prądu ponad 1,5 mln domów mieszkalnych i firm. Gubernator stanu Waszyngton Chris Gregoire ogłosił stan klęski żywiołowej i zmobilizował Gwardię Narodową do dostarczania paliwa i żywności do trudno dostępnych rejonów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: