RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukrainki mogą pozostać w Polsce, mogą też pracować

Publikacja: Wtorek, 6 listopada (07:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wojewoda zachodniopomorski zawiesił decyzję Straży Granicznej, która nakazała opuszczenie naszego kraju przez 75 Ukrainek. Kobiety pracowały nielegalnie w gospodarstwie w Trzeborzu pod Pyrzycami.

Wojewoda dał sobie czas, żeby przez 30 dni przeanalizować odwołania Ukrainek i móc albo przychylić się do decyzji komendanta, albo do odwołań tych pań - usłyszeliśmy w biurze prasowym wojewody.

75 kobiet z Ukrainy pracowało z naruszeniem polskich przepisów i w fatalnych warunkach w gospodarstwie pod Pyrzycami. Ukrainki pracowały w hali, a według prawa mogły pracować tylko przy pracach polnych. Część kobiet już wyjechało z Polski, większość chciałaby zostać w naszym kraju.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: