RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukraina zapłaciła Gazpromowi za gaz

Publikacja: Poniedziałek, 8 czerwca (09:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ukraina zapłaciła całą sumę rosyjskiemu Gazpromowi za dostarczony w maju gaz. <i>Cała należność została zapłacona</i> - oświadczył rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow.

Gazprom nie wykluczył jednak ryzyka nowego kryzysu gazowego. Kuprijanow uznał za mało prawdopodobne, by Naftohazowi udało się zapłacić za dostawy czerwcowe.

Strona rosyjska często ostrzegała w ostatnich tygodniach, że Ukraina nie będzie w stanie uregulować zapłaty za gaz z powodu nękającego ją kryzysu gospodarczego.

Zgodnie z umowami ukraińsko-rosyjskimi Naftohaz rozlicza się z Gazpromem za dostarczony Ukrainie surowiec do 7 dnia każdego miesiąca.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: