RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Udaremniono przemyt anabolików

Publikacja: Sobota, 7 kwietnia (11:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Straż graniczna oraz policja udaremniły w Świecku w Lubuskiem próbę przemytu do Niemiec leków anabolicznych. Zatrzymano dwóch obywateli Niemiec. W ich aucie znaleziono 3,5 tysiąca tabletek anabolu, 70 ampułek testosteronu oraz 219 ampułek anadrenu.

Leki z grupy sterydów i anabolików sprzedawane są wyłącznie na receptę; wykorzystuje się je w leczeniu groźnych chorób m.in. nowotworów. Często jednak są wykorzystywane jako niedozwolony doping przez sportowców albo tych, którzy chcą szybko wypracować sobie imponująca masę mięśniową. Używane bez konsultacji z lekarzem są szkodliwe.

Za posiadanie anabolików przeznaczonych do obrotu grozi w Polsce do dwóch lat więzienia, za sprzedaż nawet do ośmiu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: