RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uczniowie w obronie nauczycieli

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uczniowie pierwszych i drugich klas Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku protestuje przeciwko planowanym zwolnieniom dwóch nauczycielek języka polskiego. Młodzież odmówiła udziału w lekcjach, do klas weszli jedynie trzecioklasiści.

Negocjacje z ponad 50 uczniami prowadzi dyrektor szkoły i wójt gminy. Polonistki mają stracić prace - jak twierdzi dyrektor szkoły - z powodu niżu demograficznego. Z tą decyzją nie zgadzają się uczniowie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: