RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tysiąc żołnierzy poddanych kwarantannie

Publikacja: Środa, 21 marca (12:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

10-dniową kwarantannę zarządzono w kilku jednostkach wojskowych w kraju - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Powodem jest podejrzenie sepsy u żołnierza z 1. Brygady Pancernej w Wesołej pod Warszawą. Żołnierz miał wcześniej kontakt z innymi wojskowymi.

Wojskowy trafił do szpitala przy ul. Szaserów – według rzecznika jednostki, jego stan jest "średnio-dobry". Mężczyzn, którzy mieli z nim kontakt objęto szczególnym nadzorem. Przez 10 dni jest ustanowiona kwarantanna dla tych żołnierzy i są oni odizolowani – zamknięci na pododdziale – mówi porucznik Piotr Walatek, rzecznik jednostki w Wesołej. Dodał, że 112 żołnierzy przyjmuje profilaktycznie leki. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztofa Zasady:

Chory – jak się dowiedzieliśmy – był niedawno w Centrum Szkolenia Artylerii w Toruniu. Tam spotkał się z żołnierzami ze Złocieńca, Międzyrzecza, Wesołej i Torunia. Teraz wszyscy muszą być przebadani.

Jak nieoficjalnie dowiedział się RMF FM, w jednostce wojskowej w Złocieńcu w Zachodniopomorskiem wprowadzono zakaz opuszczania pododdziału. 16 wojskowych prawdopodobnie pozostanie na obserwacji w szpitalu w Wałczu. Jak wygląda w tej chwili życie w jednostce w Złocieńcu posłuchaj w relacji reportera RMF FM Pawła Żuchowskiego:

Podobne środki ostrożności wprowadzono w innych jednostkach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: