Wojskowy trafił do szpitala przy ul. Szaserów – według rzecznika jednostki, jego stan jest "średnio-dobry". Mężczyzn, którzy mieli z nim kontakt objęto szczególnym nadzorem. Przez 10 dni jest ustanowiona kwarantanna dla tych żołnierzy i są oni odizolowani – zamknięci na pododdziale – mówi porucznik Piotr Walatek, rzecznik jednostki w Wesołej. Dodał, że 112 żołnierzy przyjmuje profilaktycznie leki. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztofa Zasady:
Chory – jak się dowiedzieliśmy – był niedawno w Centrum Szkolenia Artylerii w Toruniu. Tam spotkał się z żołnierzami ze Złocieńca, Międzyrzecza, Wesołej i Torunia. Teraz wszyscy muszą być przebadani.
Jak nieoficjalnie dowiedział się RMF FM, w jednostce wojskowej w Złocieńcu w Zachodniopomorskiem wprowadzono zakaz opuszczania pododdziału. 16 wojskowych prawdopodobnie pozostanie na obserwacji w szpitalu w Wałczu. Jak wygląda w tej chwili życie w jednostce w Złocieńcu posłuchaj w relacji reportera RMF FM Pawła Żuchowskiego:
Podobne środki ostrożności wprowadzono w innych jednostkach.