RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tybet w Warszawie

Autor: Publikacja: Piątek, 28 marca (17:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkunastu tybetańskich mnichów medytuje i modli się przed ambasadą chińską w Warszawie. Protestują w ten sposób przeciwko temu, co dzieje się w Tybecie. Do północy ma ich być kilkudziesięciu.

To cicha, spokojna i cierpliwa metoda na to, co dzieje się w Tybecie. Mnisi modlą się za tych, którzy zginęli bądź zaginęli. Jak mówią, chcą pokazać, że nie dadzą się złamać i nie zniechęca ich kompletny brak reakcji ze strony pracowników ambasady. Z niemałą ciekawością przyglądali się im przechodzący mieszkańcy Warszawy. Rozmawiałem z jednym z mnichów oraz warszawiakami.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: