RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzech żołnierzy zginęło w eksplozji bomby w Afganistanie

Publikacja: Sobota, 21 lutego (07:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Eksplozja bomby zabiła na południu Afganistanu trzech żołnierzy wielonarodowej koalicji. Informację podała amerykańska armia. Nie ujawniono narodowości ani tożsamości ofiar wybuchu.

Trzej żołnierze koalicji zginęli w następstwie ran, odniesionych w wybuchu bomby w piątek w czasie patrolu rozpoznawczego w prowincji Oruzgan - brzmiał wojskowy komunikat.

Atak ten, według danych icasualties.org - niezależnej strony internetowej, która prowadzi bilans zabitych w Afganistanie żołnierzy, zwiększył liczbę ofiar po stronie koalicji do 39 od początku 2009 roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: