Trzej żołnierze koalicji zginęli w następstwie ran, odniesionych w wybuchu bomby w piątek w czasie patrolu rozpoznawczego w prowincji Oruzgan - brzmiał wojskowy komunikat.
Atak ten, według danych icasualties.org - niezależnej strony internetowej, która prowadzi bilans zabitych w Afganistanie żołnierzy, zwiększył liczbę ofiar po stronie koalicji do 39 od początku 2009 roku.