RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trudniej zerwać z mentolowym nałogiem

Publikacja: Środa, 27 września (21:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Papierosy mentolowe nie dość, że są tak samo szkodliwe jak zwykłe, to w dodatku palącym je nałogowcom trudniej rozstać się z uzależnieniem – piszą amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

Naukowcy doszli do takich wniosków po przebadaniu 1535 palaczy - kobiet i mężczyzn, od 18. do 30. roku życia. Obserwacje prowadzone przez 15 kolejnych lat nie wykazały, papierosy mentolowe są tak samo szkodliwe dla płuc lub serca jak zwykłe.

Okazało się natomiast, że wśród miłośników papierosów mentolowych było znacznie mniej osób, które rzuciły palenie (31 proc.) niż w grupie palącej zwykłe papierosy (46 proc.). Palący „mentole” częściej także wracali do nałogu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: