Tory zostały już oczyszczone z ziemi, więc ruch pociągów odbywa się normalnie. Podmyte jest jednak torowisko tramwajowe, a usuwanie tej awarii potrwa dłużej.
Przez całą noc osuszane były piwnice gdańskiego magistratu. Dziesięć kontenerów szlamu zostało usuniętych. W tej chwili najważniejszy problem to osuszenie budynku, żeby można było włączyć energię elektryczną - usłyszał nasz reporter w magistracie. Urząd będzie więc otwarty, ale dopóki nie będzie zasilania i nie będzie działać sieć komputerowa, nie ma co liczyć na jego normalne funkcjonowanie.