RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tracimy ulgę, bo nie zawiadamiamy o spadku

Publikacja: Poniedziałek, 11 lutego (06:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aby nie płacić podatku od spadku, najbliższa rodzina musi w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się postanowienia sądu, zawiadomić urząd skarbowy, że chce skorzystać ze zwolnienia - przypomina "Gazeta Prawna".

Choć w ubiegłym roku zniesiono podatek od spadków i darowizn wśród najbliższej rodziny, spora grupa spadkobierców i darczyńców z tej grupy wciąż musi go płacić. W przypadku niektórych izb skarbowych dotyczy to nawet 90 procent podatników, którzy ze zwolnienia mogliby skorzystać. Oznacza to, że z przysługujących zwolnień korzysta tylko jeden na dziesięciu uprawnionych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: